Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Претставен пикапот на Renault - Alaskan
 
Spodeli
01 July 2016, 16:59


Претставен пикапот на Renault - Alaskan  Претставен пикапот на Renault - Alaskan
Изгледа многу привлечно со оглед на препознатливата визуелизација на Рено. Во зависност од пазарот, Аласкан ќе биде достапен со еден бензиски и два дизелски мотори...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Ова е прв пик-ап модел на францускиот производител. Во основа мпже да се каже дека се темели на Nissan Navara NP300. Кон крајот на минатата година беше најавен како концепт - возило, додека годинава влезе во производство.

 

Изгледа многу привлечно со оглед на препознатливата визуелизација на Renault. Во зависност од пазарот, Аlaskan ќе биде достапен со еден бензиски и два дизел мотори, со опсег на сила од 160 до 190 КС. Стандардно има 6 степен рачен менувач или 7 степен автоматски менувач. Неговите најавени карактерисики ке овозможуваат и лесно управување во off road услови. 
 
Дозволената маса на приколката е 3,5 тони, што го прави привлечен и за доставно возило по потреба на купувачите. Исто така, најавената опрема ќе биде богата како во кокпитот, така и од сигурносен аспект.
 
 
Сепак, пред да биде претставен во Европа, први ќе стигне во Јужна Америка.
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил