Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Претставен новиот италијански супер-автомобил со 1000 КС!
 
Spodeli
15 June 2016, 13:37


Претставен новиот италијански супер-автомобил со 1000 КС!  Претставен новиот италијански супер-автомобил со 1000 КС!
Новиот Маzzanti ќе важи за најекстремниот италијански автомобил, кој легално смее да вози по улиците. Неговиот 7.2 литарски V8 е помоќен и од оној на LaFerrari....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Под хаубата на Маzzanti Evantra Millecavalli се продуцираат 1000 коњски сили, што е еквивалентно на 986 КС на тркалата. Тоа го прави овој супер-автомобил најмоќен автомобил од Италија, кој легално смее да се вози по улиците, а на LaFerrari му „бега“ за 36 коњски сили.
 
 
 
 
Моторот е базиран на 7.0 литарскиот агрегат од стандардната Evantra. Mazzanti тврди дека новиот супер-автомобил ќе забрзува од 0-100 км/ч за 2,7 секунди, а максималната брзина ќе ја достигнува бројката од 402 км/ч. За споредба LaFerrari забрзува до „стотка“ за три десетини од секунда побавно, а максималната брзина му изнесува 350 км/ч.
 
На последното видео може да се забележат неколку аеродинамични подобрувања на новиот модел. Станува збор за прицврстен заден спојлер, предни страични спојлери, поголеми решетки за вшмукување воздух на хаубата, како и додаден вшмукувач за воздух на кровот од автомобилот.
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил