Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Ford го претстави моделот Ka+
 
Spodeli
10 June 2016, 17:21


Ford го претстави моделот Ka+  Ford го претстави моделот Ka+
Порасна на скоро 400cm, а почетната цена во Германија му е 9,990 евра....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Заборавете на необичниот Ford Ka со три врати. Ford го претстави Ka+ со пет врати. Во споредба со предходниот Ka+ модел, овој е поголем и со забележително поголема пространост. Должината на актуелниот модел е 362cm, a на новиот е нешто помала од 400cm. Багажниот простор изнесува 270 литри, што е доволно за две големи патни торби.
 
Од Ford велат дека со Ka+ се ориентираат на практичност, односно на купувачи на кои практичноста им е главен параметар за автомобилот. Малиот компактен автомобил ќе биде придвижуван од 1.2 литарски бензинец со 69 КС и 84 К, а за пренос на силата е задолжен 5-степениот рачен менувач.
 
Автомобилот ќе се произведува во Кина, додека актуелнит модел се произведуваше во Полска. Минатата година, продажбата на Ford Ka падна за 8%, односно во 2015 година се продадени 48.600 возила.
 
Почетната цена на новиот Ka+, во Германија ќе изнесува 9.990 евра.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил