Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Технологија > CITROËN го потврдува лидерството во областа на комфорот со новата Progressive hydraulic cushions технологија
 
Spodeli
06 June 2016, 15:33


CITROËN го потврдува лидерството во областа на комфорот со новата Progressive hydraulic cushions технологија  CITROËN го потврдува лидерството во областа на комфорот со новата Progressive hydraulic cushions технологија
Официјално, хидро-пневматската суспензија на Citroen e заменета со нова технологија. - прогресивни хидраулични перничиња, со која Citroen доминира на пазарот во областа на комфорот во возењето....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Хидро-пневматската суспензија, дизајнирана од Paul Magesa, Citroen ја вградува во своите возила уште од педесеттите години на минатиот век. Оваа суспензија има претрпено многу подобрувања со текот на годините, но идните модели ќе бидат опремени со новиот изум - “progressive hydraulic cushions”. Со оваа нова технологија, францускиот производител на автомобили ја потврдува својата доминација во областа на комфорот. 
 
За детални информации за “progressive hydraulic cushions” технологијата, сеуште се чека на Citroen. За прв пат во производствен модел ќе се најде во 2017 година во C4 Cactus, кој во моментов е прототип за истата, а покажува одлични резултати дури и на екстремно нерамни терени. Оваа технологија, исто така ќе се најде и во моделите на Peugeot и DS.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Технологија 
 
 
 


Одберете нов автомобил