Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > Ford на мисла за нов RS500
 
Spodeli
06 June 2016, 13:00


Ford на мисла за нов RS500  Ford на мисла за нов RS500
Ford со новиот RS, веќе директно ги нападна Audi RS3 и Mercedes-AMG A45, а со нов RS500 може апсолутно да завладее во класата!...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Според сеуште неофицијални информации, Ford размислува за воведување на моделот RS500 во линијата на спортски модели, кој би се сместил веднаш над постоечкиот Focus RS.

Доколку проектот се реализира, според плановите на Ford, RS500 би требало да биде најбрзиот компактен автомобил (хечбек) во историјата. Се користат алуминиум и карбонски влакна како основни материјали, а се друго ќе остане мистерија. За погонот најверојатно ќе се употреби 2,4 литарскиот EcoBoost од кој ќе се извлечат нешто повеќе од 350 КС што би било доволно за буквално претркување на конкурентите под кои за главни се земаат Audi RS3 и Mercedes-AMG A45.

За конечна одлука за производството се чекаат резултатите од продажбата на стандардниот RS модел.

 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил