Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ       ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Идни модели > BMW со нова М8-ца во обид за “убиство” на Porsche 911
 
Spodeli
02 June 2016, 18:19


BMW со нова М8-ца во обид за “убиство” на Porsche 911  BMW со нова М8-ца во обид за “убиство” на Porsche 911
Се враќа во живот Серија 8 на BMW, со што Серија 6 се претвара во ривал на славната Porsche 911!...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Иако сите го обожуваат култот на старата E31 Series 8 и сакаат да остане во легендите, автомобилскиот производител од Баварија сепак одлучи да го оживее името. BMW веќе има возило во GT - сегментот: - Серија 6, па најверојатно тој автомобил ќе биде и базата за новата “осмица”.
 
 
Кога ќе пристигне Серијата 8, се очекува изборот на моторите да биде меќу 6-цилиндричен турбо мотор и 8-цилиндричен атмосферски агрегат со V-поставеност на цилиндрите. Верзијата M860, најверојатно ќе го употреби 6,6-литарскиот V12 мотор од M760Li, додека за верзијата со налепница M8 може само да погодуваме.
 
 Логична претпоставка би биле моторите кои се вградени во М5 и М6 моделите, а тоа се 4,4-литарските twin-turbo V8 агрегати. Но, никогаш не се знае. Ако BMW се држи до традицијата не е исклучено да употреби надоградена верзија на 6,6-литарскиот V12, сличен на оној во легендарниот 850 CSi модел, кој беше M-возило во секој поглед освен во името.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Идни модели 
 
 
 


Одберете нов автомобил