Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Новата Ford Fiesta, веќе од 9.600 евра
 
Spodeli
01 June 2016, 15:52


Новата Ford Fiesta, веќе од 9.600 евра Ford Fiesta 2014 Новата Ford Fiesta, веќе од 9.600 евра
Ford Mi-Da Grand Motors објави голема акција со која нуди 15% попуст на моделите на Ford....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Градскиот освојувач Ford fiesta е најпродаваниот автомобил во Европа во 2015 година со вкупно 314,432 продадени возила.
 
 
Цените на Fiesta во Ford Mi-Da Grand Motors - Македонија започнуваат од 9.600 евра за 1.25I (82КС) со Ambiente - ниво на опременост. 
 
Бензинците со Trend - ниво на опременост започнуваат од 11.800 за 1.0GDi (80КС), па се до 14.200 евра за 1.0I EcoBoost со 100КС и 6-степен автоматски менувач. На репертоар со оваа опрема има и две дизел верзии: 1.5 TDCI (75КС) во вредност од 12.700 и 13.400 евра.
 
За Titanium - нивото на опременост, цените на “бензинците” се движат од 13.100 евра за 1.0I GDi (80КС), до 15.500 евра за 1.0I EcoBoost со 100КС и 6-степен автоматски менувач. Дизелите со оваа опрема се продаваат по цени од 13.900 и 14.700 евра.
 

Ford Fiesta 2014
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил