Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ВОДИЧ ПРИ КУПУВАЊЕ НА АВТОМОБИЛ              КОРИСНИ АВТО - СОВЕТИ        СОВЕТИ ЗА БЕЗБЕДНОСТ        ТОП 5
Насловна > Новости > Совети за безбедност > Како против полициските камери? - од Garmin имаат решение
 
Spodeli
27 May 2016, 15:42


Како против полициските камери? - од Garmin имаат решение  Како против полициските камери? - од Garmin имаат решение
Не толку одамна во светот започна тренд на поставување на камери на патиштата кои ја мерат брзината на движе на возилата. Но дали навистина можеме да ги надмудриме?...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Со овие камери полицијата е порастеретена од пишување казни. Воедно камерите се дури “поуспешни” во казнувањето бидејќи го снимаат секој автомобил, а се потешки за забележување од страна на возачите.

 
Светски познатиот производител на системи за навигација - Garmin, неодамна објави софтвер кој ја знае точната поставеност на овие камери. Овој систем сигнализира 500 метри пред камерата за брзина со што возачот има време безбедно да ја намали својата брзина на движење. Додатокот на мапите може да го симнете бесплатно а датотеката зафаќа се на се неколку килобајти.
 




Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 



Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Совети за безбедност



 
 
 
 






Одберете нов автомобил