Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
 
Насловна > Новости > Електрични автомобили > Автомобил од 220.000 долари засрамен од електричен моноволумен
 
Spodeli
26 May 2016, 16:17


Автомобил од 220.000 долари засрамен од електричен моноволумен  Автомобил од 220.000 долари засрамен од електричен моноволумен
Bentley не е првата жртва на инвазијата електрични автомобилски предатори - Tesla Motors....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Bentayga е најновиот модел на автомобилскиот бренд Bentley. Станува збор за чудовишно моќен SUV чиј 6 литарски V12 мотор испорачува 600 коњски сили и 900 Nm вртежен момент. Но и покрај тие бројки, во забрзување до “стотка”, Bentayga е буквално поигруван од новиот моноволумен на Tesla Motors, моделот X… кој сепак има батерија која е доволно моќна да Ви го полни мобилниот телефон 36 години…
 
Погледнете го видеово и се ќе ви стане јасно.
 
https://www.youtube.com/watch?v=ib-02b2ooLY
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Електрични автомобили 
 
..........
 
 


Одберете нов автомобил