Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Новиот Peugeot 3008 пристигнува и како plug-in хибрид
 
Spodeli
26 May 2016, 10:45


Новиот Peugeot 3008 пристигнува и како plug-in хибрид Peugeot 3008 - old  Новиот Peugeot 3008 пристигнува и како plug-in хибрид
До 2021 година, PSA на пазарот ќе лансира седум хибриди и четири електрични модели...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

И Peugeot има големи планови во иднина со зелените возила.
 
 
Новиот модел 3008 во 2019 година ќе биде понуден и како plug-in хибрид, а набрзо после тоа и помалите модели на Peugeot, како 208 и 2008 ќе добијат електричен погонски склоп.
 
PSA неодамна објавила “Pusht-to Pass” план, кој вклучува производство на седум plug-in хибриди и четири електрични модели до 2021 година.
 
Автономијата на Peugeot 3008 во електричниот начин на работа ќе биде 50 километри. Од 2020 година, Французите во 3008 ќе започнат да воведуваат и технологија за автономно возење.
 

Peugeot 3008 - old
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил