Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > За новиот Ford GT пристигнаа 6506 нарачки
 
Spodeli
19 May 2016, 14:37


За новиот Ford GT пристигнаа 6506 нарачки Ford Galaxy  За новиот Ford GT пристигнаа 6506 нарачки
Суперавтомобилот ќе биде произведен во само 500 примероци...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Ќе има многу разочарани откако Ford ќе ги објави среќните добитници.
 
 
Засуперавтомобилот GT пристигнаа дури 6506 нарачки, а само 500 од нив ќе можат да го купат автомобилот вреден 400.000 долари.
 
Парите за Ford не беа клучни, со ригорозен процес на селекција сакаат да ги исклучат оние на кои GT би им служел само за шминка или да го препродадат на некој. Од Ford велат дека потенцијалните купувачи треба да бидат многу креативни и дека треба да пополнат посебен образец и да создадат свое кратко филмче.
 
Ford во идните 90 дена ќе ги објави среќните добитници, а првите испораки ќе започнат кон крајот на годината.
 

Ford Galaxy
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил