Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Nissan GT-R станува хибрид
 
Spodeli
19 May 2016, 14:26


Nissan GT-R станува хибрид Nissan GT-R Nissan GT-R станува хибрид
Новата генерација на јапонскиот суперавтомобил пристигнува кон крајот на 2017 или почетокот на 2018 година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Nissan пред неколку месеци го претстави освежениот GT-R, но веќе работи на нова генерација Godzilla. 

Актуелна на пазарот од 2007 година, Јапонскиот суперавтомобил ќе биде целосно редизајниран се со цел да се подобрат перформансите и економичноста. Nissan ќе ја модифицира и висината и ширината на Godzilla.

 

Една од главните цели е да се намали потрошувачката на гориво, па од Nissan најавија дека новиот GT-R, кој на пазарот се очекува да пристигне кон крајот на 2017 или почетокот на 2018 година, ќе добие хибриден погонски склоп. Јапонците мора да превземат мерки за намалување на масата на суперавтомобилот, која изнесува 1778 килограми.


Nissan GT-R
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил