Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > BMW 750d доаѓа со најсилниот дизелски 6-цилиндарски мотор на светот
 
Spodeli
18 May 2016, 17:44


BMW 750d доаѓа со најсилниот дизелски 6-цилиндарски мотор на светот BMW Серија 7 - 2012  BMW 750d доаѓа со најсилниот дизелски 6-цилиндарски мотор на светот
Трилитарскиот TwinPower ќе има моќност од 394 коњски сили и забрзувањето до 100 километри на час ќе го завршува за само 4,6 секунди...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

BMW го претстави новиот 750d xDrive и 750 Ld xDrive.
 
 
Продажбата во Европа започнува во Јули, а двата модели се опремени со најсилниот 6-цилиндарски дизел мотор на светот. Трилитарскиот TwinPower развива 394 коњски сили и 760 Nm вртежен момент. За пренос на силата на сите четири тркала е задолжен 8-степенскиот Steptronic менувач.
 
BMW 750d до 100 километри на час забрзува за 4,6 секунди, додека 750 Ld за десетинка поспоро. Во двата модели најголемата брзина е ограничена на 248 километри на час. Паралелно со најсилниот мотор, потрошувачката на гориво и емисијата на штетни гасови се помали за 11%. Декларираната потрошувачка е 5,9 литри на 100 километри. 
 

BMW Серија 7 - 2012
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил