Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Honda отповикува 21 милион возила
 
Spodeli
18 May 2016, 17:37


Honda отповикува 21 милион возила   Honda отповикува 21 милион возила
Ќе се менуваат сите некогаш вградени Takata воздушни перничиња...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Сагата со производите на произвоителот на воздушни перничиња Takata нема крај.
 
 
Honda подготвува отповикување за дури 21 милион возила опремени со овие воздушни перничиња, со што овој број е само дел од возилата кој се испорачани со воздушни перничиња од овој производител. Тој број, изнесува 51 милион возила.
 
Американскиот регулатор му нареди на производителот Takata замена на нови 40-50 милиони воздушни перничиња во САД, а моделите на Honda се само дел од вкупната маса. Останатите производиувачи се уште не се огласиле.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил