Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Hyundai му превзеде на Bentley уште еден дизајнер
 
Spodeli
18 May 2016, 17:23


Hyundai му превзеде на Bentley уште еден дизајнер   Hyundai му превзеде на Bentley уште еден дизајнер
Корејскиот автомобилски произовдител тргнува во сериозен напад на премиум пазарот...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Hyundai има сериозни планови кога се во прашање надворешниот и внатрешниот дизајн на нивните автомобили.
 
 
Пред година дена од Bentley го земаа Luca Donckerwolke, кој денес е шеф на дизајнот на Hyndai, а сега го регрутирале и Sangyupa Lee.
 
-Ли многу ќе ни помогне, ќе ја зголеми дизајнерската компетативност во внатрешноста. Имајќи во предвид дека работел во премиум автомобилски производител, неговото искуство ќе биде непроценливо – велат од Hyundai.
 
Lee и Donckerwolke заедно ќе соработуваат и на развојот на брендот Genesis со кој Hyundai сака да биде компетативен на автомобилскиот премиум пазар.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил