Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Електрични и автономни BMW возила пристигнуваат во 2021 година
 
Spodeli
16 May 2016, 14:14


Електрични и автономни BMW возила пристигнуваат во 2021 година   Електрични и автономни BMW возила пристигнуваат во 2021 година
Баварците потврдија дека во 2018 во салоните доаѓа првиот BMW X7...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Веќе подолго време кружат гласини дека BMW ќе произведе нов автомобил, кој во гамата, ќе се смести над Серија 7.
 
 
Харалд Кругер, генерален директор на производителот од Минхен, потврди дека BMW работи на нов луксузен модел. Автомобилите ќе бидат електрични и опремени со автономна технологија.
 
Кругер додаде дека BMW 2018 ќе го претстави и првиот X7, а кон крајот на истата година на пазарот ќе дебитира и Rolls-Royce SUV возило именувано како Culinan. Не треба да се заборави дека во 2018 година е предвидено и претставувањето на BMW i8.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил