Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Новото Audi A8 во салоните во 2017 година
 
Spodeli
16 May 2016, 13:48


Новото Audi A8 во салоните во 2017 година Audi A8 2010  Новото Audi A8 во салоните во 2017 година
Четвртата генерација на луксузниот седан од Инголштад ќе има 6.0 W12 битурбо мотор со 600 коњски сили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Audi A8 од третата генерација на пазарот е веќе седум години, и според многумина, се очекуваше идната генерација на овој автомобилски миленик на премиум произведувачот да пристигне оваа година, меѓутоа, тоа нема да се случи.
 
 
На годишниот состанок на акционерите, генералниот директор на Audi изјави дека четвртата генерација на прекрасниот седан ќе пристигне во салоните во 2017.
 
Новото Audi A8 ќе може автономно да се управува до брзина од 60 километри на час. Технологијата Германците и понатаму ќе ја развиваат, со што е проценето дека Audi до 2025 година, на патиштата ќе имаат целосно автономни возила.
 
Audi A8 од четвртата генерација ќе биде првиот сериски автомобил кој ќе биде дизајниранн од тимот на Марк Лихте. Тоа значи дека новиот седан ќе се потпира на концептот Prologue.
 
Ќе се возат на MLB Evo платформа, и се очекува дека новиот A8 ќе има 200 килограми помала маса од актуелниот модел. Еден од моторите кои ќе се вградува ќе биде и 6.0 W12 битурбо со 600 коњски сили. Тој агрегат дебитираше во Bentley Bentayagi.

Audi A8 2010
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил