Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Volkswagen паралелно со скандалот Dieselgate им дели бонуси на вработените
 
Spodeli
16 May 2016, 13:33


Volkswagen паралелно со скандалот Dieselgate им дели бонуси на вработените   Volkswagen паралелно со скандалот Dieselgate им дели бонуси на вработените
На секој вработен по 4.000 евра, 2.000 помалку за разлика од минатата година...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Следниот месец е клучен за Volkswagen, бидејќи ќе биде познат конечниот резултат од договорот со регулатротот во САД поврзан со прашањето за компензација на сопствениците на возила вклучени во Dieselgate скандалот. 
 
 
Меѓутоа, компанијата е свеснна за огромните средства кои ќе мора да ги надокнати за плаќање казни, но покрај тоа, мора да има и задоволни работници.
 
Така, сите вработени во компанијата ќе добијат бонус во износ од 4.000 евра, што е околу 2.000 евра помалку за разлика од претходната година. Следната година може да се очекува уште понизок бонус, бидејќи продажбата на новите автомобили на овој гигант опадна за 4%.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил