Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Безбедност > Google бара возачи за самовозечките возила
 
Spodeli
16 May 2016, 13:22


Google бара возачи за самовозечките возила   Google бара возачи за самовозечките возила
Возење по 6 до 8 часа дневно во самовозачко возила...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Google распиша оглас за работно место возач на самовозечко возило.
 
 
Според насловот, звучи парадокаслано, законските одредби во САД дефинираат дека со цел тестирање на самовозачките возила, можат самостално да се управуваат по сообраќајниците, но во нив секогаш мора да има возач кој ќе реагира доколку нешто тргне по лош план.
 
Личноста во автомобилот всушност константно ќе ги надгледува сите параметри на системите како и следење на софтверот кој реагира на различни ситуации во сообраќајот. Личностите кои ќе аплицираат на огласот, потребно е да имаат примерна возачка историја, способност за пишување извештаи, и да бидат во состојба да типкаат по 40 збора во минута.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Безбедност 
 
 
 


Одберете нов автомобил