Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Tesla во 2020 година ќе произведува милион автомобили годишно
 
Spodeli
12 May 2016, 14:37


Tesla во 2020 година ќе произведува милион автомобили годишно   Tesla во 2020 година ќе произведува милион автомобили годишно
Масовна хистерија околу Model 3...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Tesla објави дека оваа година ќе испорача помеѓу 90.000 автомобили, но најави огромна заинтересираност за Model 3. Токму тоа ја натера компанијата да ги ревидира своите планови.
 
 
Според иницијалниот план, компанијата требало да произведува 500.000 возила годишно во 2020, но огромните нарачки овој број го дуплираа, што до 2020 е поставена нова цел, еден милион возила годишно.
 
Нарачките на Model S нараснаа за 45%, а во претпродажба се резервирани повеќе од 400.000 Model 3 автомобили.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил