Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > VW Golf GTI Clubsport S го надмина и BMW M4
 
Spodeli
05 May 2016, 19:51


VW Golf GTI Clubsport S го надмина и BMW M4 Volkswagen Golf VI GTI  VW Golf GTI Clubsport S го надмина и BMW M4
Моќниот комапкт стана најбрзиот сериски автомобил со преден погон на Nurburgrin...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Volkswagen заврши одлична работа. VW Golf GTI Clubsport S ја доби титулата за најбрз сериски автомобил со преден погон.
 
 
Кругот во Nurburgring го помина за 7:49.21 минути, со што стана побрз и од Honda Civic Type R, BMW M4 и Dodge Challenger SRT Hellcat.
 
 
Под хаубата на моќниот golf е вграден четирицилиндарски 2.0 турбобензински мотор со 310 коњски сили и 380 Nm вртежен момент. За преносот на силата е задолжен мануелен 6-степенски менувач, а до 100 километри на час забрзува за само 5,8 секунди.
 
 
VW Golf GTI Clubsport S ќе биде произведен во 400 примероци, а 100 автомобили се резервирани за германските купувачи.
 

Volkswagen Golf VI GTI
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил