Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Ford Mustang е најпродаваното спортско купе на светот
 
Spodeli
22 April 2016, 17:23


Ford Mustang е најпродаваното спортско купе на светот Ford Mustang  Ford Mustang е најпродаваното спортско купе на светот
Во 2015 година, Ford глобално испорачал 110.000 Mustang купеа и 30.000 Mustang кабриолети...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Новите податоци откриваат дека покрај тоа што Ford Mustang е најбараниот “спортист” во Германија, е и најпродаваното спортско купе на светот.
 
 
Ford изминатата година испорачал 110.000 купеа и 30.000 кабриолети. Успехот е уште поголем, имајќи во предид дека Ford имал ограничена достапност на важни пазари, како што се Кина и Велика Британија.
 
Изминатиот месец, Ford во САД продал 12.563 Mustang автомобили, со што ја надминал комбинираната испорака на Chevrolet Camaro и Dodge Challenger.
 

Ford Mustang
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил