Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Volkswagen се спогоди за скандалот Dieselgate?
 
Spodeli
22 April 2016, 17:02


Volkswagen се спогоди за скандалот Dieselgate?   Volkswagen се спогоди за скандалот Dieselgate?
Пари и поправка или откуп на возилото...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Според се уште неофицијални информации, Volkswagen во САД успеал да се спогоди со регулаторот, со што постигнал договор за надокнада на штетата за скандалот Dieselgate.
 
 
Се наведува дека секој сопственик на возило вклучено во скандалот Dieselgate, ќе добие компензација во износ од 5.000 долари.
 
Тие ќе можат да избираат дали сака Volkswagen на свој трошок а им го поправи возилото, а доколку повеќе не го сакаат, Volkswagen ќе им го откопи возилото по цена по која е платено.
 
Се очекува дека оваа мерка ќе треба да обезбеди околу милијарда долари, што значи дека акционерите оваа година нема да добијат дивидента.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил