Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Mitsubishi ја лажирал потрошувачката на гориво
 
Spodeli
22 April 2016, 16:44


Mitsubishi ја лажирал потрошувачката на гориво   Mitsubishi ја лажирал потрошувачката на гориво
Акциите веднаш ја изгубиле својата вредност за 15%...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Скандалите во автомобилската индустрија не стивнуваат. Најновиот актер е јапонскиот производител Mitsubishi, кој признал дека ги лажирале тестовите за потрошувачка на гориво.
 
 
Според сопственото признание, спроведувале тестови на начин за да постигнат подобри резултати, а спротивно на индустриската пракса и законските одредби.
 
Во скандалот се вклучени 625.000 возила, произведени или под сопствена значка или во соработка со Nissan.
 
Станува збор за возила кои се наменети за јапонскиот пазар, а додека се подготвува план за исправување на вината, пазарот веќе реагирал, со што акциите на компаниајта ја изгубиле својата вредност за 15%.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил