Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Apple превзема експерти од Tesla
 
Spodeli
22 April 2016, 16:23


Apple превзема експерти од Tesla   Apple превзема експерти од Tesla
Поранешниот шеф за развој на Aston Martin и Land Rover станува лидер на проектот Titan...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Елон Маск го нарече Apple гробница за неуспешните вработени на Tesla, што е коментар на уште еден во низата експерти кои од Tesla, преминуваат во Apple.
 
 
Најновата аквизиција на Apple е потпредседателот на дивизијата за производство на возила Крис Порит.
 
Токму за него се шпекулира дека би можел да стане лидер на Проектот Titan, како што неофицијално се нарекува проектот за развој на електричен автомобил.
 
Порит веќе има искуство во автомобилската индустрија, бидејќи во кариерата бил и шеф за развој на Land Rover и Aston Martin.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил