Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Софтверот за Dieselgate всушност го создал Audi?
 
Spodeli
22 April 2016, 14:27


Софтверот за Dieselgate всушност го создал Audi?   Софтверот за Dieselgate всушност го создал Audi?
Испрограмиран далечната 1999 година, шест години бил чуван во тајност...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Најновото известување до кое се докопа Ројтерс наведува дека софтверот кој овозможил мамење со емисиите за скандалот Dieselgate всушност го испрограмирал Audi во далечната 1999 година.
 
 
Volkswagen не го користел цели шест години, се додека не се сретнале со потешкотии околу постигнувањето на законски одредените мерки за дозволени емисии. Секако, софтверот иницијално бил наменет за тестирање.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил