Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Tesla нуди бесплатен пробен автопилот за сопствениците на Model S и Model X
 
Spodeli
22 April 2016, 11:51


Tesla нуди бесплатен пробен автопилот за сопствениците на Model S и Model X   Tesla нуди бесплатен пробен автопилот за сопствениците на Model S и Model X
Како на компјутерите, тестирајте пред да купите нешто...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

ICT технологијата донесе невидени можности во светот на автомобилизмот.
 
 
Една од нив е и можноста која Tesla им ја нуди на своите корисници, а тоа е да ги испробаат самовозачките можности. Имено, сите возила произведени после 2014 година, имаат во себе некои опции, како што е автоматско следење на обележаната линија на коловозот, автоматско паркирање, како и автоматско престројување.
 
Се со цел да им овозможат на корисниците можност да се уверат дека овие технологии се потребни и корисни, Tesla на сите сопственици на овие возила бесплатно ќе им ги овозможи овие работи, а доколку им се допаднат, ќе можат трајно да ги купат со надградба од 3.000 долари.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил