Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ТЕМА        КОЛУМНА        ТЕХНОЛОГИЈА       ИНТЕРВЈУ       ИСТОРИЈАТ        ФОТО НА ДЕНОТ        ИНФО       ПРАШАЊА И ОДГОВОРИ        ВИЕ КАЖАВТЕ
Насловна > Новости > Инфо > Повик до сопствениците на BMW од Серија 7
 
Spodeli
18 April 2016, 16:06


Повик до сопствениците на BMW од Серија 7 BMW Серија 7 - 2012  Повик до сопствениците на BMW од Серија 7
Неисправен контролен модул на воздушното перниче...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Сопствениците на BMW аввтомобили од Серија 7, чиј модели се произведени минатата година помеѓу јуни и декември, ќе мораат да одат на сервис поради проблеми со воздушните перничиња.
 
 
Имено, станува збор за недостаток на контролниот модул, кој може да предизвика контролниот модул во клучен момент да се ресетира, односно да не го активира воздушното перниче во моментот на судир. Моментално повикот вреди само за сопствениците во САД, замената на модулот е целосно бесплатна, а работата трае четири часа.
 

 


BMW Серија 7 - 2012
 Фотогалерија
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Инфо 
 
 
 


Одберете нов автомобил