Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > Toyota uBox концепт
 
Spodeli
15 April 2016, 11:38


Toyota uBox концепт   Toyota uBox концепт
Концептот е наменет за Генерација Z...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
Toyota во соработка со Универзитетот во Клемстон претстави интересен концепт uBox, кој со дизајнот е прилагоден за генерацијата Z, односно за луѓето родени после 1995 година.
 
 
Опремен е со светла во ЛЕД технологија, надворешни врати кои се отвораат во спротивна насока, а поседува и закривен панорамски кров.
 
 
Внатрешноста е во целост прилагодлива, дури и одредени делови како што се отворите за вентилација можат произволно да се дизајнираат и да се испринтаат на 3D принтер, а нацртите и шемите ќе се споделуваат по пат на социјалните мрежи.
 
 
За погонот се уште нема никакви информации, иако е јасно дека ќе биде за електричен автомобил.
 
 
Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:
 

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 


Одберете нов автомобил