Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Започна снимањето на документарецот за ‘dieselgate’
 
Spodeli
14 April 2016, 17:41


Започна снимањето на документарецот за ‘dieselgate’  Започна снимањето на документарецот за ‘dieselgate’
Продавачот на автомобили и познатиот ценет документарист сакаат да ја прикажат вистината...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Стив Калафер претседател на компанијата Flemington Car & Truck Country, која продава автомобили од различни брендови, вклучувајќи ги и оние на Vw.

Воедно и ценетиот снимател на документарци, поседува филмови три пати номинирани за Оскар, а неговиот најнов документарец е поврзан со аферата на Vw ‘dieselgate’.

Продавам Volkswagen автомобили и воопшто не ми се допадна како челниците на компанијата реагираа откако изби аферата. Воглавно сите молчат. Она што посебно ме вознемирува е избегнувањето на плаќањето на оштета на продавачите.

Многу семејства подигнале животна заштеда за да отворат и водат Volkswagen салон, а сега изгубиле се поради туѓа измама – изјави Калафер, кој челниците на Volkswagen се обиделе го отргнат од намерата за снимањето на документарецот.

Филмот ќе се нарекува: “Volkswagen: Измамата на векот”, а ќе започне да се прикажува идната година.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил