Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > 2.700 примероци од Tesla Model X се враќаат поради проблем со седиштата
 
Spodeli
13 April 2016, 11:05


2.700 примероци од Tesla Model X се враќаат поради проблем со седиштата   2.700 примероци од Tesla Model X се враќаат поради проблем со седиштата
Третиот ред седишта во случај на несреќа можат да полетаат...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Сопствениците на 2.700 примероци од Model X автомобилот, ќе мораат во сервис откако Tesla објави дека постои проблем со третиот ред седишта.
 
 
Седиштата се тестирани во 15 ситуации, но потфрлиле на 16, каде што се тестирани пред лансирањето на европскиот пазар. Проблемот се јавил во блокатротот, кај третиот ред на седишта. Во случај на судир, тој блокатор, може да ги оштети и престане да ги држи седиштата.
 
Сите возила опфатени со повикот ќе бидат санирани во следните два месеца, а просечното време по поправка изнесува два часа по возило.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил