Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Маркет / Бизнис > Tesla Model 3, веќе доби 325.000 порачки
 
Spodeli
08 April 2016, 12:18


Tesla Model 3, веќе доби 325.000 порачки Tesla Model 3 *  Tesla Model 3, веќе доби 325.000 порачки
Компанијата најави и посебен поклон за првите купувачи...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Буката околу најновиот автомобил на Tesla, кој го носи името Model 3 не стивнува.
 
 
Во само неколку часа е срушен очекуваниот број на преднарачки, за екипата од Tesla да започне да известува за неверојатни бројки. Бројачот на заинтересирани купувачи, кои веќе се впишале на листата на чекање и при тоа уплатиле 1.000 американски долари се искачи на 325.000.
 
Тоа значи, дека доколку се земе во предвид дека просечната цена е 40.000 долари (основниот модел 35.000), Tesla во предпродажба добила 17 милијарди долари приход.
 
Шефот на компанијата Елон Маск најави и посебен поклон за оние корисници кои чекале во ред пред пуштањето во продажба на физичките места. Како Tesla ќе ги исполни овие барања, и колку овие луѓе ќе мораат да чекаат за своите автомобили, ќе дознаеме наскоро.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Маркет / Бизнис 
 
 
 


Одберете нов автомобил