Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Lada Kalina NFR со максимална брзина од 203 км/ч
 
Spodeli
07 April 2016, 09:43


Lada Kalina NFR со максимална брзина од 203 км/ч Lada Kalina  Lada Kalina NFR со максимална брзина од 203 км/ч
Спортскиот компакт ќе биде придвижуван од 1.6 атмосферски мотор со моќност од 136 коњски сили...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Lada со Honda, Citroen и Polestar ќе се натпреварува во WTCC првенството, но уличните автомобили на рускиот производител никогаш не биле познати по брзината и трките.
 
 
Lada наскоро ќе ни го претстави својот најбрз сериски автомобил некогаш произведен. Станува збор за компактот Kalina NFR, кој ќе биде придвижуван од 1.6 атмосферски мотор со моќност од 136 коњски сили, а силата ќе се пренесува по пат на 5-степенски мануелен менувач. До 100 километри на час ќе забрзува за 9,2 секунди, додека максималната брзина ќе изнесува 203 километри на час.
 
Во првата година Lada ќе произведе само 50 примероци на Kalina NFR, кој воглавно ќе им се нудат на тркачките момчиња за 12.139 долари.
 

Lada Kalina
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил