Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Spyker го потврди својот кросовер
 
Spodeli
07 April 2016, 09:33


Spyker го потврди својот кросовер   Spyker го потврди својот кросовер
Ќе биде придвижуван од V12 мотор, а во 2017 година ни пристигнува и електрична изведба...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Spyker на саемот за автомобили во Лос Анџелес ќе го претстави својот нов кросовер. Потврдено е дека ќе биде придвижуван од V12 мотор, но се уште не се знае кој ќе биде производителот.
 
 
На купувачите ќе им биде понудена и “eco-friendly” верзија. Од Spyker објавија дека кросоверот ќе има и електричен погонски склоп. Тој модел, ќе биде достапен во 2017 година.
 
Plug-in hybrid верзијата не е во план, бидејќи челниците на норвешкиот производител сметаат дека таа изведба е премногу комплицирана и дека е ноќен кошмар за инженерите.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил