Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Петата генерација на Nissan Micra дебитира оваа есен
 
Spodeli
04 April 2016, 01:54


Петата генерација на Nissan Micra дебитира оваа есен Nissan Micra  Петата генерација на Nissan Micra дебитира оваа есен
Темелена на Sway концептот, на пазарот најголем ривал ќе претставува за Ford Fiesta...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Nissan е подготвен да ја замени актуелната Micra, која на пазарот е од 2010 година со моделот од петата генерација.
 
 
Јапонскиот автомобил од B сегементот премиерата ќе ја има оваа есен на саемот за автомобили во Париз.
 
Темелена на Sway концептот, новата Micra ќе добие позрел и рафиниран изглед. Визуелно ќе биде многу попривлечна од актуелниот модел. Внатрешноста ќе добие подобри материјали, а и завршната обработка ќе биде голем квалитативен скок.
 
Micra од петата генерација на пазарот ќе се бори против Ford Fiesta од седмата генерација, која наскоро пристигнува во салоните. Fiesta е водечки модел во B сегментот, во 2015 година биле продадени 313.610 примероци.
 

Nissan Micra
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил