Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Tesla Model 3 до 100 километри на час ќе забрзува за помалку од четири секунди
 
Spodeli
31 March 2016, 18:20


Tesla Model 3 до 100 километри на час ќе забрзува за помалку од четири секунди Tesla Model 3 *  Tesla Model 3 до 100 километри на час ќе забрзува за помалку од четири секунди
Пред претставување, се појавија неколку неслужбени информации поврзани со овој автомобил...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Паралелно со официјално претставување кое наскоро не очекува, веќе испливаа некои податоци за посакуваниот Model 3.
 
 
Најповолниот модел во понудата на Tesla ќе има дизајнерски елементи позајмени од своите постари браќа Model S и Model X. Треба да биде нешто повисок од Model S, а предната маско наводно ќе потсетува на онаа од Model X.
 
Секако, со оглед на класата, ќе биде и пократок и потесен од двата споменати модели. Овој автомобил до 100 километри на час ќе забрзува за помалку од четири секунди, ќе има батерија од 80 kWh, како и автномија од 480 километри.
 
Очекуваната цена на основниот модел ќе изнесува 35.000 американски долари, а со додатоци итата ќе може да се зголеми и на 60.000 американски долари.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил