Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Претставена рестилизираната Toyota GT86 за 2017 година
 
Spodeli
31 March 2016, 04:31


Претставена рестилизираната Toyota GT86 за 2017 година Toyota GT-86  Претставена рестилизираната Toyota GT86 за 2017 година
Јапонскиот производител на саемот за автомобили во Њујорк ја претстави освежената Toyota GT86...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
Спортскиот модел на Toyota има динамичен изглед во однос на првобитната верзија – рестилизирани се предниот браник и маската на ладилникот, како и фаровите кои имаат поинаква конфигурација на LED сијалички.
 
 
Промени доживеа и задниот дел од автомобил, но нешто подискретни. Промените на задниот дел на автомобилот опфаќаат редизајн на стоп светлата и браникот. Освен тоа, на потенцијалните купувачи на располагање ќе им бидат и нови аломиниумски фелни.
 
 
Од Toyota велат дека го унапредиле и мануелниот менувач, а четирицилиндричниот 2.0 литарски боксер мотор е појачан за 5 “коњски сили”, додека максималниот вртежен момент е поголем за 7 Nm; така што погонската единица сега произведува 205 коњски сили и 212 Nm.
 
Toyota GT86 за 2017, во продажба ќе се појави до крајот на оваа година.
 

Toyota GT-86
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил