Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > Ferrari 612 GTO Design Concept од Саша Селипанов
 
Spodeli
15 June 2010, 18:25


Ferrari 612 GTO Design Concept од Саша Селипанов Ferrari 612 Scaglietti Ferrari 612 GTO Design Concept од Саша Селипанов
Низ интернетот секојдневно кружат различни 3D студии на поедини дизајнери, но за некои од нив вреди да се одвои малку време и детално да се погледнат...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Како таква, ја сметаме последната студија на берлинскиот 3D мајстор - Саша Селипанов, познат под името Angry Car Designer.

Имено, Селипанов ја објави својата последна обработка на замислениот Ferrari 612 GTO. Секако, станува збор за дизајнерска вежба поради свое сопствено уживање, но дизајнерите во Ferrari би можеле да „фрлат око“ на овие слики, кои несомнено изгледаат фантастично.

Oчигледно е дека инспирација на Селипанов биле моделите 458 Italia, 250 GTO, а можеби и мал придонес од 612 Scaglietti. Приметни се и некои делови од моделот One-77 на Aston, но како и да е, ремек делото на Селипанов изгледа брилијантно.

Уживајте во галеријата...

Стари коментари
remek delo...
Напишан од Mazda Fan  пред  околу 120 месеци
na maceti fof crnata putka ford gt
Напишан од zike  пред  околу 120 месеци
dosta jadete govna ako znaete napravete poubavo bravo za deckoto, ala mu vera sekoja cest skroz ima mn kombinacii na stilovi ali zosto ferari da ne bi bile prvi vo takviot poteg...
Напишан од cool  пред  околу 120 месеци
mozi lici amo so ima prednica ova e cudo
Напишан од razor  пред  околу 121 месеци
i jas se soglasuvam so mkgunner,mnogu lice na ford-gt
Напишан од pero k-15  пред  околу 121 месеци
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 3
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 


Одберете нов автомобил