Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Први фотографии од новото Audi R8 Spyder V10
 
Spodeli
27 March 2016, 19:50


Први фотографии од новото Audi R8 Spyder V10 Audi R8 e-tron  Први фотографии од новото Audi R8 Spyder V10
На актуелниот саем за автомобили во Њујорк светска премиера имаше и новото Audi R8 со отворен кров...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Заснован на купе верзијата на истиот модел, новиот R8 Spyder има платнет подвижен кров кој се подигнува и спушта на копче, со помош на електрохидрауличен механизам. За било која од овие две операции, потребни се 20 секунди, а можат да се извршат и во тек на возење, но само доколку брзината на автомобилот не преминува 50 километри на час.
 
 
И покрај дополнителниот механизам за придвижување на кровот, масата на возилото изнесува 1.612 килограми. Како и кај верзијата со тврд кров, за погонот е избран 5.2 литарски атмосферски V10 мотор кој развива 540 коњски сили (397 kW) и 540 Nm максимален вртежен момент, достапен при 6.500 вртежи во минута.
 
 
Од 0 до 100 километри на час, Audi R8 Spyder забрзува за само 3,6 секунди, додека максималната брзина на овој изнесува 318 километри на час. Силата се пренесува на сите четири тркала по пат на седумстепен автоматски менувач со двојно квачило и quattro систем.
 
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил