Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Галерија: Саем за Автомобили во Белград
 
Spodeli
24 March 2016, 12:04


Галерија: Саем за Автомобили во Белград  Галерија: Саем за Автомобили во Белград
Посетата на саемот во Белград, која ексклузивно ни ја овозможи увозникот за Peugeot во Македонија, Србија, Црна Гора, Косово и Албанија, Euroimpex, не натера да се запрашаме, зошто немаме Саем во Скопје?...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Навистина, како што може да се види од фотографиите, пошироката публика е секогаш расположена да ги види сите нови автомобили на едно место. Да, има многу на кои саемот ќе им го олесни изборот на нивниот нов автомобил, бидејќи да се видат сите автомобили на едно место секогаш помага, но повеќето посетители беа на саемот само за да се прошетаат и буквално да ги исплакнат очите.

Не се сомневаме дека ситуацијата ќе биде иста и доколку се организира саем за автомобили кај нас. Продажбата секако не е како што беше пред 10-тина години, но почна да се подобрува и сега би било одлично време да се организира нов саем. На македонската публика вистински и треба тоа!

И токму поради љубовта на луѓето кон автомобилите, како што можете да видите на фотографиите, гужва на Саемот во Белград имаше премногу и покрај тоа што оваа година беше само изложбен, а не меѓународен како претходната (оваа година меѓународен е саемот во Загреб). Тоа секако не спречи изложувачи на мотоцикли и олдтајмери, кои само ги зголемија воздишките кај публиката.

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил