Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Саеми > Новитети и занимливости кои ќе ни ги донесе саемот за автомобили во Њујорк
 
Spodeli
24 March 2016, 10:11


Новитети и занимливости кои ќе ни ги донесе саемот за автомобили во Њујорк   Новитети и занимливости кои ќе ни ги донесе саемот за автомобили во Њујорк
Два нови концепти и еден куп новитети...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Овие денови, очите на автомобилската индустрија се вперени во Њујорк, каде што е во тек големиот саем за автомобили.
 
 
Она што Женева и Франкфурт се за Европа, овој саем за автомобили е во САД. На koli.com.mk ќе ги претставиме само најинтересните новитети и оние кои би требало да се појават на нашите пазари во иднина, а пописот на сите модели кои ќе се појават, можете да го прочитате во продолжение:
 
Acura MDX (освежен модел) 
 
Alfa Romeo Giulia 
 
Alpina B7 xDrive 
 
Audi R8 Spyder (не потврдено) 
 
BMW M760Li xDrive 
 
Buick Encore (освежен модел) 
 
Buick Enclave Sport T
 
Cadillac ATS & CTS Black Chrome
 
Cenntro Metro 
 
Chevy Camaro 50th Ann 
 
Chevy Camaro ZL1 
 
Chevy Colorado Shoreline 
 
Chevy Sonic (освежен модел) 
 
Ford Shelby GT-H 
 
GMC Terrain Nightfall Edition 
 
Honda Clarity FCV US-Spec 
 
Hyundai Ioniq 
 
Infiniti QX70 Limited 
 
Infiniti Q50 Red Sport 
 
Jaguar F-Type SVR 
 
Jeep Grand Cherokee Trailhawk 
 
Jeep Grand Cherokee Summit 
 
Koenigsegg One:1 
 
Kia Cadenza 
 
Koenigsegg Regera
 
Maserati Levante 
 
Mazda MX-5 Roadster Coupe 
 
Mercedes CLA (освежен модел) 
 
Mercedes-AMG C63 Cabrio 
 
Mercedes-AMG GLC43 
 
Mercedes-AMG GLC 43 Coupe 
 
Mercedes-AMG E43 
 
Mercedes GLC Coupe 
 
MINI Clubman ALL4 
 
MINI JCW Convertible 
 
Mitsubishi 
 
Nissan GT-R (освежен модел) 
 
Porsche 718 Boxster 
 
Porsche 911 R 
 
Porsche Macan MY 
 
Range Rover Evoque Convertible 
 
Scion tC RS 10.0 
 
Spyker C8 Preliator 
 
Subaru BRZ (освежен модел) (не потврдено) 
 
Subaru Impreza 
 
Toyota Highlander (osvježeni model) 
 
Toyota Prius Special 

Концепти:

Genesis New York Concept 
 
Toyota C-HR Concept 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Саеми 
 
 
 


Одберете нов автомобил