Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Mazda MX-5 RF пристигна во Њујорк
 
Spodeli
24 March 2016, 09:35


Mazda MX-5 RF пристигна во Њујорк   Mazda MX-5 RF пристигна во Њујорк
Mazda MX-5 RF ќе биде една од ѕвездите на саемот за автомобили во Њујорк...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Јапонскиот кабриолет го реализира својот концепт, а стандардниот модел доби и суфикс RF, или “Retractable fastback”.
 
 
Додека класичната Miata има мек кров, кој рачно се отвора или затвора, кај моделот RF морате да притинете само едно копче, и тврдиот кров автоматски ќе се подигне или ќе се спушти. Тоа може да го изведе при брзина од најмногу 10 километри на час.
 
 
Кровот се спушта во место во багажникот, исто како и во стандардниот модел. За погонот се задолжени SKYACTIV-G 1.5 и SKYACTIV-G 2.0 моторите, а купувачите ќе можат да избираат помеѓу рачен и автоматски 6-степенски менувач.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил