Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Лудо возење низ шума во Zastava 850
 
Spodeli
24 March 2016, 09:20


Лудо возење низ шума во Zastava 850  Лудо возење низ шума во Zastava 850
Не толку одамна, на овие простори, едно од главните превозни средства беше легендарната Zastava 750, а подоцна и 850, во народот популарно наречена како Фиќо...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Иако беа мали автомобили со спартански ентериер и прилично слаб мотор, Фиќото беше автомобил за сите, а во нив се превезуваа цели генерации. Еве како изгледа, едно малку лудо возење на ваков автомобил низ шума во Србија.

Иако не на овој автомобил му фали по некоја “брзина”, и дека сирената работи само кога таа сака, сепак треба да се потсетиме дека овој автомобил е легендарен за своето време. Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил