Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Започна производството на новата E-класа
 
Spodeli
23 March 2016, 00:29


Започна производството на новата E-класа Mercedes-Benz E-Class  Започна производството на новата E-класа
Со 13 милиони продадени примероци, овој автомобил претставува најпродаваниот автомобил со значка на Mercedes...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

После девет генерации, започна производството на најновото издание на популарната E-класа.
 
 
Mercedes овој значаен настан го одбележи со пригоден краток филм во кој се појавуваат сите модели, вклучувајќи ги W136, W120, W110, W114, W123, W124, W21, W211 и W212. Новата Е-класа има значително многу нови функции, ентериер инспириран од S-класа, некои самовозачки функции, како и опција за дигитален клуч.
 

Mercedes-Benz E-Class
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил