Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Претставени освежените модели CLA и CLA Shooting Brake
 
Spodeli
17 March 2016, 12:00


Претставени освежените модели CLA и CLA Shooting Brake Mercedes-Benz CLA  Претставени освежените модели CLA и CLA Shooting Brake
Mercedes-Benz ги претстави своите миленичиња...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
Дизел автомобилите развиваат 177 коњски сили, додека оние со бензински мотори до 381 коњска сила.
 
 
Mercedes-Benz ги претстави освежените модели CLA, кој премиерата ќе ја има на саемот за автомобили во Њујорк овој месец, и CLA Shooting Brake, кој својата премиера ќе ја доживее во Берлин во април. 
 
 
Како што може да се види по фотографиите, а и како што се очекува од освеженото издание, промени доживеа предната маска, издувните цевки, фелните и браниците. Достапен е и нов сет бои, како и светла LED High Performance кој би требало да имаат потпола боја слична на стандардните светла.
 
 
За европските купувачи е наменета гама мотори која започнува со дизелски 4-цилиндарски 1.6 мотор, кој развива 109 коњски сили, 4-цилиндарски 2,1 литарски мотор кој развива 136 и 177 коњски сили.
 
 
Бензинските опции вклучуваат четири цилиндарски 1.4 литарски мотор кој раззвива 122 и 155 коњски сили, како и 4-цилиндарски 2.0 кој развива 184, 211, 218 и 381 коњска сила.
 
 

Mercedes-Benz CLA
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил