Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  ПРОНАЈДИ НОВ АВТОМОБИЛ        НАЈНОВИ МОДЕЛИ        НАЈПОПУЛАРНИ       ТЕСТ       ПРЕМИЕРА        ВОЗЕВМЕ       СПОРЕДБИ       САЕМИ        ИДНИ МОДЕЛИ
Насловна > Новости > Премиерa > Претставен Genesis EQ900L, поголем од Maybach
 
Spodeli
17 March 2016, 11:11


Претставен Genesis EQ900L, поголем од Maybach Hyundai Genesis  Претставен Genesis EQ900L, поголем од Maybach
Има 425 коњски сили и 60.000 евра пониска цена од Maybach...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
Во Јужна Кореја и официјално е претставен суперлуксузниот модел Genesis EQ900L, продолжена изведба на моделот EQ900/G90. Како што можеме да видиме на фотографијата, задржан е препознатливиот дизајн, а клучната промена е продолжената задна врата.
 
 
Во однос на стандардната изведба е подолг за 30 сантиметри, а во однос на главниот конкурент Mercedes-Benz S-Класа Maybach е подолг за само 4 сантиметри.
 
 
Продолжението создаде дополнителен комфор за патниците на задните седишта, а на располагање им е целосна низа на high-tech играчки.
 
 
Овој модел е сериозен играч и кога се во прашање перфромансите, така што неговиот 5 литарски Tau V8 мотор развива 425 коњски сили. Во однос на својот германски конкурент, чија цена се движи од околу 170.000 евра, овој модел е поприлично поволен, со цена од 110.000 евра.
 
 
 
 
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Премиерa 
 
 
 


Одберете нов автомобил