Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ      СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Новитет > Втората генерација на Dacia Duster пристигнува во 2017 година
 
Spodeli
16 March 2016, 02:57


Втората генерација на Dacia Duster пристигнува во 2017 година Dacia Duster  Втората генерација на Dacia Duster пристигнува во 2017 година
Оваа есен на парискиот саем, Sandero и Logan ќе пристигнат во освежено издание...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
Втората генерација на Dacia Logan и Sandero е веќе на пазарот, но моделот Duster се уште е ист како и во 2010 година, кога пристигна во салоните.
 
 
Добро, пред три години е освежен, но на новиот Duster се уште се чека.А тоа чекаше ќе заврши идната година за кога е планирана втората генерација на популарниот СУВ автомобил.
 
 
Од Dacia потврдија дека на есен на парискиот саем, Sandero и Logan ќе бидат претставени во редизајнирано издание.
 

Dacia Duster
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Новитет 
 
 
 


Одберете нов автомобил