Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Концепт > Mercedes-Benz подготвува pickup за Париз
 
Spodeli
16 March 2016, 02:51


Mercedes-Benz подготвува pickup за Париз   Mercedes-Benz подготвува pickup за Париз
Конкурентот на Amarok на база на Navara ќе се пласира под името X-класа....
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Минатата година како бомба одекна службената најава дека Mercedes-Benz ќе го претстави првиот пикап во својата историја.
 
 
Германскиот производител изгледа не се шегуваше, бидејќи се погласни се шпекулациите дека првиот концептен примерок се подготвува за саемот за автомобили во Париз кој традиционално се одржува во есен.
 
Пикапот наводно ќе го носи името X-класа, а ќе биде рамен конкурент на моделот Amarok на Volkswagen. Се, освен шасијата и составот 4х4 ќе бидат во потполност развиени од нула, а наведено ќе се позајми од Nissan Navara.
 
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Концепт 
 
 
 


Одберете нов автомобил