Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  FORMULA 1        WRC       MOTOGP       WTCC       МАКЕДОНИЈА
Насловна > Новости > WRC > Toyota RAV4 и оваа сезона заминува во рели поход
 
Spodeli
10 March 2016, 15:35


Toyota RAV4 и оваа сезона заминува во рели поход Toyota RAV 4 2012  Toyota RAV4 и оваа сезона заминува во рели поход
Рајан Милен повторно ќе седне позади управувачот на рели иконата Toyota RAV4, а како и не би, кога минатата година со овој автомобил зема четири од пет победи во западниот дел на САД...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

Поласкан од минатосезонскиот успех, RAV4 тргнува во рели поход преку целата Америка, од атланскиот рели куп па се до пациифичкиот куп во НАСА серијалот рели.
 
 
NASA како National Auto Sport Association, да нема забуни. Со целиот спектар на рели натпреварувања, тимот најверојатно ќе се натпреварува и во националното првенство. Милен и неговиот навигатор Фејт ќе се натпреваруваат во овогодинешниот модел RAV4 кој оваа сезона ќе има нови тркачки бои.
 
 
Автомобилот ќе биде придвижуван од 2,5 литарски четирицилиндарски мотор кој развива 176 коњски сили и 233 Nm вртежен момент. Со оглед на полнокрвниот WRC каков што сме навикнати да гледаме ние Европјаните и не е нешто многу, но вистинскиот шок штотуку настанува: возилото се натпреварува во 2WD класа, што е барем малку иронично со оглед на тоа што се работи за кросовер. Но, ни тука не е крајот: моќниот мотор од 176 коњски сили ги придвижува предниот тркала во пар со шест-брзински автоматски менувач.
 
 
Гледајќи ги фотографиите, видливо е дека RAV4 има нешто во себе, кое го прави рели шампион, на крај краеви, минатогодинешните успеси го потврдуваат тоа, но тешко е дека RAV4 некогаш ќе го видиме во WRC. Во секој случај, би било добро Toyota повторно да се види во WRC.
 

Toyota RAV 4 2012
 Цени и нивоа на опрема
 Дополнителна опрема (*. Pdf)
 Краток опис
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од WRC 
 
 
 


Одберете нов автомобил