Почетна страница Контакти Маркетинг Инфо
дома home avtomobili kola koli нови автомобили avtomobil kola koli половни avtomobil kola koli тестови avtomobil kola koli видеа avtomobil kola koli фотографии avtomobil kola koli форум avtomobil kola koli
  МАКЕДОНИЈА       НОВИТЕТИ       СУПЕР-АВТОМОБИЛИ      КОНЦЕПТИ      ХИБРИДИ     НАГРАДИ      ТЈУНИНГ     БИЗНИС      БЕЗБЕДНОСТ      ЗАНИМЛИВОСТИ
Насловна > Новости > Занимливости > Пристигнува Brabus Tesla Model S, автомобил наменет за електричните фанатици
 
Spodeli
09 March 2016, 21:45


Пристигнува Brabus Tesla Model S, автомобил наменет за електричните фанатици Tesla Model S  Пристигнува Brabus Tesla Model S, автомобил наменет за електричните фанатици
Кога ќе помислите дека сте виделе се, се случува ваков “twist” за сите обожаватели на тјунингот и Mercedes. Brabus, име кое е синоним за обработка на најсилните и најскапите модели на Mercedes, направи преработка и на автомобил на Tesla...
fotografii фотографии Види фотографии komentari коментари Напиши коментар

 
Веќе 40 години Brabus модифицира исклучиво Mercedes Benz модели, тука е и по некои Smart, но редизајнираната и дополнително надградената електрична убавица на Tesla е претставена на Женевскиот “motor Show” е нешто поинакво.
 
 
Доколку постои автомобил на светот на кој не му требаше повее сила, тогаш тоа е Model S, кој веќе има доволно сила во најсилниот P90D модел. Дури 762 коњски сили и забрзување до 100 километри на час за само 3,2 секунди. Според тоа, Brabus навистина не сакаше да чепка по лудата електроника, но кога веќе овој автомобил пристигна во нивни раце, направија прекрасна внатрешност и уште поубава надворешност на овој одличен автомобил.
 
 
Луди тркала од 21’’, одлична внатрешност во луди и ретко видени бои, карбон и нова централна конзола.
 

Tesla Model S
 Фотогалерија
 Видео
Стари коментари
   
КОМЕНТАРИ - СТРАНА  1 од 1
 Нашата редакција остро се противи на верски, расистички и национални коментари. Сите непристојни коментари ќе бидат отстранети.

Целосна архива на текстови од Занимливости 
 
 
 


Одберете нов автомобил